Opravdu zadarmo! Že je to v dnešní době podivné? Ale ani ne, spousta fotografů takhle fotí třeba pro rozšíření portfolia, reference atp. No, my profíci nejsme (i když naše práce může profesionálně vypadat) focení nás neživí. Děláme to pro zábavu a abychom se zlepšovali a učili. Takže úplně až tak neplatí, že co je levné, to je špatné, pro nás je důležitá dobrá fotka, ze které máme radost. Nečekáme ani profi modelky, focení s běžnými smrtelníky nás baví víc :-)  Níže najdete seznam konkrétních věcí, za které nemusíte zaplatit, stačí si domluvit datum, místo a čas. Vlastníme menší ateliér v Ostravě, takže nejsme závislí na zlovůli počasí.

 

Portréty

Toto je jedna z hlavních věcí, které se věnujeme. Je jedno, jestli fotíme v interiéru, nebo exteriéru, jen obličeje, nebo celé postavy. Pro focení v interiéru máme poloprofesionální vybavení, pro exteriér obvykle stačí odrazové desky, nebo jen foťák a blesk, ale tím tě nebudeme zatěžovat. Prostě tohle je hlavní věc, které se věnujeme. Není třeba se bát na každém je něco krásného ;-) Pár ukázek zde

Akty

Platí to samé, jako u portrétů, protože se od focení portrétů moc neliší, rozdíl je jen v tom, že objekt je nahý a je fajn scénu oživit pár dekoracemi, aby kompozice vypadala zajímavěji. A nebo taky ne, to je na tobě.

Glamour

Relativně složitá disciplína, hlavně tedy na úpravu,  kterou se aktuálně učíme a výsledek nemusí být stoprocentní, ovšem k tomu je právě tento web, abyste nám pomohli se učit a my vám na oplátku zadarmo udělali hezké fotky ;-)

Snapshot

Pro začínající modelky je dobré mít pro potřeby castingů snapshot, nebo jinak řečeno “polaroid” či “pracovní potografie”. V podstatě se jedná o několik fotografií detailu obličeje a postavy z několika různých úhlů, obvykle bez nalíčení. Měl by zobrazovat aktuální podobu modelky. Na těchto fotografiích obvykle neprovádíme žádné úpravy kromě ořezu (agentury nechtějí vidět upravené fotky, ale potenciál).  Snapshot se dá nafotit opravdu během půl hodinky, záleží, jak rychle se zvládneš upravit (v tomto případě spíše odlíčit), i rychleji.

Cosplay

Zcela upřímně, tenhle styl jsme ještě nefotili :-) Vzhledem k tomu, že 2 ze 3 jsme poměrně náruživí hráči her a tedy především MMORPG, a všichni máme rádi seriály, fantasy, sci-fi a všechno kolem, tak je nám tato tématika velmi blízká. Navíc je zde možnost mnohem větší kreativity, než u dalších disciplín a to hlavně u posprodukce. Pro nás je to bude stejně zábavné, jako pro vás :-) Třeba to napoprvé nebbude úplně cool, ale zase se za to neplatí. Nemůžeme bohužel v tomhle oboru poskytnout žádné reference, můžeš být ale první ;-)

Book

K tomu se sluší napsat trošku více, protože spousta holčin nechápe, co Book vlastně je. Celý na posezení prostě nafotit nejde. Jednak by měl Book obsahovat fotografie více fotografů (my jsme teda 3, čímž se to dá trošku zlepšit) druhak je potřeba vybrat opravdu TOP fotky. TOP fotka se fotí vážně těžko, taková vyjde třeba jedna z tisíce. Bude to teda trvat vážně dlouho a nacvaká se toho hodně v různých pozicích, s různým oblečením. Na tohle si vyhrazujeme víkendy a jsme schopni dodat třeba i stylistku. Spíše ale doporučujeme aby sis vzala kamarádku, která zvládne make-up, případně účes. Určitě focení budeme opakovat ve více prostředích, více nalíčení, více oblečení, více všeho. :-)  Pro start modelky není Book nutný, navíc to ani logicky nejde, protože by měl prezentovat nejen fotky jako takové, ale kde se použily. Agentury, které slibují za pár tisícovak Book slibují v podstatě nemožné. Respektive to, čemu říkají book je v podstatě ořezaný “fototest”. Book vzniká po dobu celé kariéry modelky z věcí, které za něco stály. V normálním světě Book lépe vystihuje výraz “portfolio”. Tak jako na portfoliu dělá modelka, dělá na něm i fotograf. Máme naprosto stejný zájem, jako modelka, tedy mít kolekci opravdu dobrých fotek.

Obycně by měly modelky, i začínající chápat, že opravdu dobrých je jen pár fotek, třeba 5. Tady opravdu nejde o kvantitu, ale kvalitu, takže i pokud se toho nafotí opravdu hromada, může se stát, že dobrá bude jen jedna fotka. V zásadě bychom tě mohli lakovat a snažit se svoji práci “prodat”, jenže u nás zaplatíš 0Kč a tak je jedno, jestli “prodáme” nebo ne :-) Na druhou stranu, vznikají tady druhotné náklady, protože potřebuješ fotky vytištěné, potřebuješ zaplatit stylistce, za make-up, atp. tohle samozřejmě zadarmo nebude ALE my nepotřebujeme, aby jsi tisk řešila přes nás, nenutíme ti naši stylistku a nechceme podepsat žádnou smlouvu mimo povolení k publikování nejlepších fotek na našem webu jako referenci (TFP).

Akce charitativních organizací a dětských domovů

Pokud potřebujete nafotit akci vašeho dětského domova či jiné charitativní organizace (dětské dny atp.), kontaktujte nás s dostatečným předstihem, domluvíme si detaily. Akce občanských sdružení a dalších organizací, zabývajících se čímkoliv okolo ekologie NEFOTÍME.

Obecně jde o to, abychom nedělali jen cvak cvak, ale aby byla práce kreativní, takže jestli potřebuješ fotku na občanku, nech se vyfotit na magistrátu :-)

Ve všech případech, mimo akcí pro charitativní organizace (tam je to o dohodě), fotky finalizujeme prostřednictvím grafických programů. Na rozdíl od většiny profíků od nás dostanete kompletní sadu nafocených fotek v plném rozlišení (i pokažené záběry), abyste si mohli vybrat, které se vám líbí a které tedy máme upravit. Neupravujeme zdarma více než 10 fotek i když jich během focení často nafotíme přes 500, protože je to časově dost náročné.  Jasně že se jde domluvit na úpravách dalších, ale za to si už vezmeme peníze, zhruba 100Kč za jednu fotku nad 10.