nikonOdpověď na otázku “Proč to děláme” je trošku složitější, než by se mohlo zdát. V žádném případě nejsme žádní úchyláci, kteří tahají holky domů pod záminkou focení. V podstatě jsme se během let tak nějak spřátelili a zjistili, že máme podobné koníčky a podobný pohled na svět. Nikdo z nás není profesionální fotograf a ani se jima nehodláme stát. Máme všichni relativně stabilní a poměrně dobře placená zaměstnání a fotografování by mělo zůstat koníčkem,. Když se totiž z koníčku stane práce, přestává být koníčkem a přestává být zábavný.

V průběhu let jsme postupně nakupovali vybavení a zkoušeli fotit kde co. Vyzkoušeli jsme si svatby, oslavy, zvířata, krajinky, prostě co tě napadne a každému sedí trošku něco jiného. Robert fotí nejraději portréty a má zkušenosti jako marketér a grafik. Radek nemá zásadní specializaci a Radim má rád letadla. To samozřejmě neznamená, že by někdo z nás nedokázal vyfotit cokoliv, je to prostě o tom, co koho baví.

V poslední době chodíme i po horách, protože je naše krajina krásná a tak fotíme i tohle, je ale lepší, když je k tomu i nějaká osoba, takže pokud s námi chceš zajet na výlet a výšlap třeba na Lysou, můžeme se domluvit. Jinak když je čas, jezdíme po Evropě. Fotili jsme ve Slovinsku, Chorvatsku, Norsku, New Yorku, Polsku, Rumunsku, Finsku a… teď už si asi ani nevzpomenu na další destinace, ale je toho opravdu hodně.

To nejdůležitější, co je potřeba říct je to, že se pořád učíme. Nemůžeme se měřit s profesionály, kteří fotí pro světové časopisy, ale i tak toho umíme hodně. Třeba budeme jednou vážně dobří a cenění, ale není to cíl. Cílem tohodle projektu je poskytnout kvalitní a reprezentativní, nebo třeba zábavní fotky. Trávíme, jako všichni, dost času na sociálních sítích a mrzí nás, když má hezká holka jako profilovku něco hrozného a ve finále nehezkého. Chceme dát kráse vyniknout.

Chápeme, že ne každý má peníze na profi focení, které nebývá úplně levné a my stejně to vybavení máme, tak proč ho nevyužít. Stejně si budeme kupovat další objektivy a dalěí foťáky, další světla… to nám pár focení nezaplatí, tak není důvod chtít peníze vůbec. To co fotíme za peníze jsou věci, které nás moc nebaví, ale víme, že jsou i firmy, které si profíka nemůžou dovolit, takže tahle služba je spíše pro ně.

Takže pokud jste to zvládli dočíst až sem, tak odpověď na otázku zní “Protože nás to baví a protože když o víkendech zrovna nelezeme na hory, nudíme se” :-)